Bartholomeus Johannes van Hove

Den Haag 1790-1880
Gezicht op de Oude Kerk van Delft, olieverf op paneel 42,4 x 54,9 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1841

herkomst: part. coll. Oostenrijk.

literatuur: Maartje de Haan e.a., 'Dwars door de stad: C. Springer, G.H. Breitner, F. Arntzenius en het negentiende-eeuwse stadsgezicht', Den Haag 2007, pag. 10, afb. 7 (in kleur).

tentoonstelling: Den Haag, Museum Mesdag, 'Dwars door de stad: Stadsgezichten uit de 19de eeuw, Floris Arntzenius als portretteur van Den Haag', 21 sept. 2007-6 jan. 2008.

B.J. van Hove was een leerling van de Haagse decoratieschilder J.H.A.A. Breckenheijmer, later van de Haagse Tekenacademie. Hij was in zijn tijd al een belangrijk schilder van romantische stadsgezichten waarin fantasie een grote rol speelde. Daarnaast was hij werkzaam als toneel- en decorschilder en werd in 1829 decorateur van de Koninklijke Nederlandsche Schouwburg in Den Haag. Van Hove speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van de 19e-eeuwse schilderkunst door zijn vele leerlingen, onder wie J. Bosboom, S. Verveer en H.J. Weissenbruch.

verzekeringswaarde: € 60.000,-
bieden vanaf: € 25.000,-

Copyright © 2017 - Fischer's Auction is onderdeel van Simonis en Buunk Collectie BV | Disclaimer