'Isaac' Lazarus Israels

Amsterdam 1865-1934 Den Haag
Twee baadsters op het strand, Viareggio, olieverf op doek 40,3 x 50,4 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: kunsthandel W.M. Stam, Den Haag.

Naast mooie, goed verzorgde vrouwen schilderde Isaac Israels graag het strand en zijn bezoekers. Hij begon ermee in Scheveningen, waar deftige badgasten geheel gekleed op het strand vertoefden. Vanaf 1923 tot ongeveer 1930 trok hij naar zuidelijker gelegen kusten. Op de zonnige stranden van het Italiaanse Viareggio en op het Lido bij Venetië schilderde hij heel wat vrouwen in badpak. Poserend, lezend of luierend, in vrolijke kleuren. Een unieke kans om een Italiaans strand met zonnebaadsters van Isaac Israels te bemachtigen.

Isaac Israels was samen met George Hendrik Breitner de belangrijkste vertegenwoordiger van de groep Amsterdamse Impressionisten. Hij schilderde brokken ‘toevallig leven’, die hij vond in de winkelstraten, koffiehuizen en café-chantants waar het drukke, stadse leven zich afspeelde. In enkele rake houtskoollijnen of losse snelle penseelstreken met subtiele kleuraccenten legde de kunstenaar vast wat hij zag. Hij schilderde ook strandscènes in Scheveningen en was een knap portrettist. In 1903 vestigde hij zich voor een aantal jaren in Parijs.

verzekeringswaarde: € 140.000,-
bieden vanaf: € 75.000,-

Copyright © 2017 - Fischer's Auction is onderdeel van Simonis en Buunk Collectie BV | Disclaimer