Anton Heyboer

Sabang (Nederlands-Indië) 1924-2005 Den Ilp
Zonder titel, olieverf op doek 150 x 199,2 cm, gesigneerd m.b. en r.o. en gedateerd 1975 en 1977

tentoonstelling: Amsterdam, Stedelijk Museum, 'Anton Heyboer Schilderijen', 28 nov. 1975-11 jan. 1976.

Door zijn ongewone leefwijze behoorde Anton Heyboer tot de meest excentrieke Nederlandse kunstenaars van de afgelopen decennia. Zijn turbulente levensstijl uitte zich in een vijftal huwelijken. Hij omschreef zichzelf als ‘de Robin Hood van de kunstwereld’, waarmee hij verwees naar zijn hoge kunstproductie. Heyboer was opgeleid als werktuigbouwkundige. Na de Tweede Wereldoorlog begon hij met tekenen, zij het nog in een traditionele stijl. Tussen 1954 en 1957 ontwikkelde hij een eigen filosofisch schema op basis waarvan zijn abstracte kunstwerken ontstonden. Toch blijven er in zijn schilderijen en etsen altijd figuratieve elementen aanwezig. Tevens verduidelijkte Heyboer met teksten de thema’s van zijn werk, waarin vaak menselijke relaties een rol spelen.

verzekeringswaarde: € 27.000,-
bieden vanaf: € 12.500,-

Copyright © 2017 - Fischer's Auction is onderdeel van Simonis en Buunk Collectie BV | Disclaimer