Andreas Schelfhout

Den Haag 1787-1870
Aankomend vissersschip, olieverf op paneel 32,5 x 41,5 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen.

Al tijdens zijn leven waren de ijsgezichten en zomerlandschappen van Andreas Schelfhout zeer geliefd. Hij schilderde ze zorgvuldig, met groot technisch raffinement en met een sterk gevoel voor anekdotisch detail. De droge vrieskou van een winterse dag en de zoete atmosfeer van een zomers landschap kon hij weergeven als geen ander. Soms werden zijn werken gestoffeerd door veeschilder Pieter Gerardus van Os. Schelfhout is met Barend Cornelis Koekkoek Nederlands belangrijkste romantische landschapschilder en had veel leerlingen, onder wie Charles Leickert, Lodewijk Johannes Kleijn, Nicolaas Roosenboom en, verrassend genoeg, ook de vernieuwende impressionist Johan Barthold Jongkind.

vervangingswaarde: € 45.000,-
bieden vanaf: € 22.500,-