Gerhard Arij Ludwig 'Morgenstjerne' Munthe

Düsseldorf (Duitsland) 1875-1927 Leiden
Aankomende bomschuit, Katwijk, olieverf op doek 58,0 x 78,1 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1910

Gerhard Munthe, oorspronkelijk afkomstig uit Noorwegen, volgde een opleiding aan de kunstacademie in Düsseldorf, waar hij belangstelling kreeg voor het schilderen van strandgezichten. In 1901 vestigde hij zich in het vissersdorp Katwijk, populair bij schilders uit die tijd. Katwijk was een van de laatste vissersdorpen aan de Hollandse kust waar nog gevist werd vanaf het strand. De verhuizing bracht hem dicht bij de zee en het strand, wat veel inspiratie opleverde voor zijn schilderijen. Gerhard voegde al vroeg het poëtische Noorse woord ‘Morgenstjerne’ (Morningstar) aan zijn naam toe om zich te onderscheiden van zijn oom en naamgenoot Gerhard Peter Frantz Wilhelm Munthe, destijds een bekende landschapsschilder.

vervangingswaarde: € 16.000,-
bieden vanaf: € 8.800,-