Jurjen de Haan

Den Haag 1936
Abstract dier, olieverf op doek 60,0 x 24,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '56

Jurjen de Haan behoort tot de naoorlogse generatie Haagse schilders. Hij volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag bij onder meer Co Westerik. Aanvankelijk beïnvloed door de Cobrataal met zijn wonderlijke wezens, richt hij zich, net als Maarten van Dreeven, in de jaren 80 op het fotorealisme. Daarna slaat hij definitief een nieuwe weg in met felkleurige lyrisch abstracte doeken. ‘Ik werk beweeglijk in vette verf op grote formaten’ vatte hij eens heel simpel zijn werk samen. Jurjen de Haan was van 1983-1988 voorzitter van Pulchri Studio en van 1963 tot 2011 docent op de Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem.

vervangingswaarde: € 6.500,-
bieden vanaf: € 3.000,-