Salomon Leonardus 'Samuel' Verveer

Den Haag 1813-1876
Achter de duinen, olieverf op paneel 23,8 x 36,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '62

Salomon Verveer woonde en werkte in Den Haag en was, als gewaardeerd lid van Pulchri Studio, een van de centrale figuren van het Haagse kunstleven. Zijn oeuvre omvat rond 1840 vooral waterrijke stads- en dorpsgezichten, die in hun romantische sfeer en helder coloriet invloed verraden van zijn jong overleden vriend W.J.J. Nuijen. Daarna schilderde hij met een natuurlijker lichtval en zonder romantische motieven als ruïnes en spiegelende rivieren. Vooral door de levendige stoffage waren zijn schilderijen bij tijdgenoten zeer geliefd. Daarom stoffeerde hij ook regelmatig de stads- of zeegezichten van zijn Haagse en Amsterdamse schildervrienden. Zijn belangrijkste leerling was Jan Weissenbruch.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-