Arthur Alfred Burrington

Bridgwater (Groot-Brittannië) 1856-1924 Garda (Italië)
Achter het raam, olieverf op doek 44,5 x 33,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1888

annotatie: verso: ''Behind the window pane' Arthur Burrington 1888'

Voorstellingen met kinderen waren aan het eind van de 19e eeuw in heel Europa geliefd bij de opkomende middenklasse. Simpele, kleine deugden die hoorden bij het leven op het platteland en in de kleine steden werden dikwijls uitvergroot tot verhalende scènes. In Nederland werd dit genre onder anderen vertolkt door J.M.H. ten Kate, in het Victoriaanse Engeland was Arthur Alfred Burrington erom bekend. De schilder was zeer internationaal georiënteerd, studeerde in Londen, Italië en Parijs en overleed in het Italiaanse Garda. Onnodig om te zeggen dat deze vertederende taferelen vaak een wat geïdealiseerd beeld gaven van de werkelijkheid.

vervangingswaarde: € 8.800,-
bieden vanaf: € 4.400,-