Jacobus Hendricus 'Jacob' Maris

Den Haag 1837-1899 Karlsbad (v/h Oostenrijk-Hongarije, nu Tsjechië)
Achterbuurt te Scheveningen, olieverf op doek 46,6 x 70,0 cm

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Met echtheidsverklaring op spieraam: ‘Willem Maris. Dit schilderij ‘Achterbuurt te Scheveningen’ wordt door mij erkend als te zijn geschilderd door mijn broeder J. Maris, Den Haag 1904′

Jacob Maris was een van de belangrijkste schilders van de Haagse School. Als geen ander wist hij de zilvergrijze tonen van een Hollandse bewolkte dag vast te leggen en deze te combineren met diepe bruinen, okers en een enkele toets van kleur. Hij schilderde vooral landschappen, stadsgezichten en strandgezichten, liefst onder imposante wolkenluchten. Onder invloed van de Franse School van Barbizon werkte hij direct naar de natuur. Internationaal had hij groot succes en zijn werk werd verkocht tot in Schotland en de Verenigde Staten.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-