Kay Chiromo

Chigaru (Malawi) 1951-1994 Malawi
Afrikaanse vrouwen, olieverf op doek 54,6 x 45,5 cm, gesigneerd r.o. en verso gedateerd '79

Kay Chiromo wordt beschouwd als één van de bekendste kunstenaars van Malawi. Geboren in Makoka Village, Chigaru in het Blantyre district in 1951, zette Chiromo met zijn schilderijen het Afrikaanse land op de culturele kaart. Daarnaast was hij ook bedreven als documentairemaker en boekillustrator. Chiromo studeerde onder de eerste generatie van houtbewerkers in Malawi, waaronder Jibu Sani, maar ging al snel over tot het maken van schilderijen, waarin hij soms materialen als zand of textiel verwerkte voor een driedimensionaal effect. Als één van de eerste kunstenaars in Malawi die met verf op doek werkte en zo het Afrikaanse land voorzag van modern cultureel erfgoed, werd zijn werk vanaf de jaren 80 wereldwijd populair. Zijn schilderijen zijn van de Verenigde Staten en Canada tot aan Zambia en Zuid-Afrika tentoongesteld. Chiromo’s talent bleef dan ook niet onopgemerkt, en in 1986 studeerde hij aan de private kunstacademie Pratt Institute in New York af. Teruggekeerd in zijn thuisland inspireerde Chiromo jongere generaties als hoofd van de kunstafdeling op de Universiteit van Malawi. Tot op de dag van vandaag is zijn werk terug te vinden in galeries over de hele wereld en weet Chiromo zowel nieuwe generaties verzamelaars als Afrikaanse kunstenaars te inspireren.

vervangingswaarde: € 4.400,-
bieden vanaf: € 2.200,-