Charles van den Eycken

Brussel 1859-1923
Alleen in de keuken, olieverf op paneel 21,4 x 27,8 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1880 en verso 6.3.80

annotatie: verso: 'Seul dans la cuisine'

Leerling van zijn vader, Charles sr. (1809-1891). Hij volgde tevens schilderlessen op de academie van Brussel en bij de dierschilder Joseph Stevens, wiens werk een voorkeur voor het hondenportret verraadt. Aanvankelijk schilderde Van den Eycken interieurs, maar onder invloed van Stevens legde hij zich later toe op dierentaferelen. Vanaf 1881 exposeerde de schilder regelmatig op de Salons. Hij signeerde soms met ‘Charles Duchêne’.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.700,-