Michael Ryan

Pearl River NY (Verenigde Staten) 1953
Amsterdam bij nacht, olieverf op doek 75,0 x 60,4 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: coll. Sara Lee/Douwe Egberts; Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch.

Michael Ryan verblijft sinds 1981 afwisselend in zijn geboorteland Amerika en in Nederland. Een toevallige ontmoeting met een Nederlander in New York in 1980 leidde tot de opdracht om drie portretten te schilderen. Enkele jaren erna kreeg hij zijn eerste expositie in Amsterdam. Ryan wordt – als vele Nederlandse en buitenlandse kunstenaars vóór hem – gefascineerd en geïnspireerd door het heldere Hollandse licht. In olieverf en pastel schildert hij suggestieve impressies van landschappen en stadsgezichten. Ryans portretten getuigen van een bijzonder talent om de mens en zijn innerlijk te verbeelden.

vervangingswaarde: € 4.500,-
bieden vanaf: € 2.500,-