Maria Wilhelmina 'Marie' Wandscheer

Amsterdam 1856-1936 Ede
Anemonen in witte vaas, olieverf op doek op board 60,7 x 41,0 cm, gesigneerd r.o. met initialen

tentoonstelling: Nunspeet, Noord-Veluws Museum, ‘Kunstenaressen op de Veluwe 1880-1960’, 1 sept. 2017-4 maart 2018.

Marie Wandscheer woonde en werkte tot 1895 in Amsterdam, daarna in Ede. Haar opleiding kreeg zij in de beroemde ‘damesklas’ van de Rijksacademie in Amsterdam. Daar leerde zij onder anderen de Amsterdamse joffer Lizzy Ansingh kennen, met wie zij goed bevriend raakte. Marie Wandscheer tekende, schilderde en pastelleerde stillevens en bloemstillevens maar ook zijn van haar figuren, interieurs en veel mooie portretten bekend. In Ede leerde zij etsen van Willem Witsen toen hij daar van 1893 tot 1902 in villa Zonneberg woonde.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-