Jean-Gabriel Domergue

Bordeaux (Frankrijk) 1889-1962 Parijs
Au grand steeple, olieverf op board 40,9 x 32,8 cm, gesigneerd r.o. en verso gedateerd '29

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

De Franse schilder Jean-Gabriel Domergue was leerling van Edgar Degas en Henri de Toulouse-Lautrec, en werd vooral bekend als portrettist van gesoigneerde Parisiennes en bevallige naakten. Ook maakte hij naam als ontwerper van art deco affiches met elegante vrouwen als blikvanger. Nadine Lhopitalier, actrice en later echtgenote van baron Edmond de Rothschild, was lange tijd zijn model. Voordat Domergue zich aan bovengenoemd onderwerp wijdde, schilderde hij echter al ruim 20 jaar. Vooral landschappen, met het strandgezicht als favoriet thema. De kunstenaar woonde vanaf 1927 in Cannes, waar hij een actieve rol speelde in het culturele leven en een welgestelde clientèle voor zijn vrouwenportretten vond. Hier liet hij in 1934 de Villa Fiesole (later: Villa Domergue) bouwen, waar vele beroemdheden, onder wie Gina Lollobrigida en Brigitte Bardot, kwamen poseren.

vervangingswaarde: € 38.000,-
bieden vanaf: € 22.500,-