Jan Roëde

Groningen 1914-2007 Rijswijk (Z.H.)
Au Mexique, olieverf op doek 46,0 x 60,5 cm te dateren 1966

herkomst: Galerie De Rijk, Den Haag, inv.nr. 11.

Jan Roëde was een tijdgenoot van Piet Ouborg, Jaap Nanninga en Wim Sinemus, die hij in Den Haag regelmatig ontmoette. Hij werd beïnvloed door het abstract-surrealisme van Miró. Zijn door figuren en figuurtjes bevolkte schilderijen zijn het resultaat van het zoeken naar een vormenwereld die uit hem zelf voortkwam. Hij had geen speciale voorkeur voor abstract of figuratief. Het proces van het schilderen was voor hem belangrijker dan het resultaat dat er uit voortkwam.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.000,-