'Emanuël' Samson van Beever

Antwerpen (België) 1876-1912 Laren (N.H.)
Avondbezigheden, olieverf op doek op paneel 40,0 x 49,8 cm, gesigneerd l.o.

Emanuel van Beever wordt gerekend tot de Larense School. Verteld wordt dat hij een moeilijke jeugd had, maar rust vond in het tekenen en zich snel ontwikkelde tot een groot talent. Hij studeerde aan de Quellinusschool en daarna aan de Rijksacademie in Amsterdam. Na 1900 vestigde Van Beever zich in Blaricum, waar hij een teruggetrokken leven leidde. Hij schilderde voornamelijk boereninterieurs, genretafereeltjes, stillevens en dorpsgezichten. Als perfectionist werkte hij soms maandenlang aan één schilderij. Met name zijn boereninterieurs waren zeer gewild en werden veel geëxporteerd naar Engeland en Canada.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-