'Charles' Henri Joseph Leickert

Brussel 1816-1907 Mainz (Duitsland)
Avondlandschap met vissersvolk komend van het strand, olieverf op paneel 12,0 x 18,3 cm, gesigneerd l.o. met monogram

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Charles Leickert was korte tijd leerling van W.J.J. Nuijen en vanaf 1839 van Andreas Schelfhout. Vooral deze laatste meester had veel invloed op zijn werk. Leickert schilderde prachtige Hollandse ijsgezichten, zomerse landschappen en riviergezichten waarin hij allerlei motieven verwerkte uit zijn schetsboeken. Na 1845 schilderde hij ook strandtaferelen en stadsgezichten. De aantrekkingskracht van zijn schilderijen wordt onder andere bepaald door de lichtval en sterk verhalende details.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.700,-