Johan Hendrik 'Louis' Meijer

Amsterdam 1809-1866 Utrecht
Bedrijvigheid aan een zeekade, olieverf op paneel 46,8 x 61,8 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1841

In zijn jeugdperiode schilderde Louis Meijer bosgezichten, landschappen en ijsgezichten. Dat veranderde na een verblijf in Parijs van 1842 tot 1846 en een reis over de Middellandse Zee. Hij vestigde zich daarna in Den Haag en schilderde voortaan vrijwel alleen nog maar zeegezichten met schepen. Beroemd werd hij om zijn bijzonder knappe weergave van het transparante water en de reflectie van lucht en zon op de golven. Soms schilderde hij duidelijk Franse scheepstypen. Meijer had veel leerlingen en was een van de belangrijkste Hollandse marineschilders van de 19e eeuw.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-