Willem Roelofs

Amsterdam 1822-1897 Berchem (België)
Bedrijvigheid rond een boerenhut, olieverf op paneel 20,2 x 33,4 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1856

herkomst: part. bezit Verenigde Staten.

Willem Roelofs wordt wel de grote voorloper van de Haagse School genoemd. Hij schilderde bosgezichten en breed opgezette landschappen waarin hij het weidse en vlakke van het Hollandse polderlandschap met zijn water en koeien raak weet te treffen. Onder invloed van de Franse School van Barbizon trok hij er regelmatig op uit om in de natuur te schilderen. Zo kon hij in een losse toets het steeds wisselende effect van licht en schaduw op het landschap vastleggen. Een groot deel van zijn leven woonde Willem Roelofs in Brussel, maar hij kwam vaak naar Nederland om er inspiratie op te doen en te schilderen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-