Kees Verwey

Amsterdam 1900-1995 Haarlem
Bloemen stilleven, olieverf op doek 60,2 x 70,5 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Amsterdam, inv.nr. 9561.

De vooral om zijn aquarellen bekend geworden Haarlemse schilder Kees Verwey was een leerling van H.F. Boot en van de Rijksacademie in Amsterdam o.l.v. J.H. Jurres. Hij schilderde en aquarelleerde vrijwel uitsluitend bloemen, portretten en stillevens van zijn, om zijn betoverende chaos befaamd geworden atelier. Verwey beschouwde zijn stijl als een voortzetting van de Haagse School en de Amsterdamse impressionisten die ‘alles in een doorzichtig licht’ plaatsten. Daarbij achtte hij de aquarel bij uitstek het medium van de impressionisten. Hij combineerde dit impressionisme echter met het kleurige expressionisme van de modernen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-