Helen Augusta 'Hélène' Hamburger

St. Mary Newington (U.K.) 1836-1919 Amsterdam
Bloemstilleven in rieten mand, olieverf op paneel 52,0 x 43,5 cm

Hélène Hamburger zette de traditie van het Hollandse 17e-eeuwse bloemstilleven in de 19e eeuw voort. De schilderes kwam uit een artistieke familie. Haar vader, Johan Coenraad Hamburger, was een portret- en miniatuurschilder die in 1829 naar Londen vertrok en hofschilder werd van William IV. Haar moeder, Eleonora Elisabeth Fairbairn, schilderde stillevens en vogels. In de periode 1858-1885 exposeerde Hélène regelmatig op tentoonstellingen in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Niet alleen met bloemstukken, maar ook met voorstellingen met dood wild en gevogelte. In 1865 trouwde zij met de Franse figuur- en landschapschilder Augustin Taurel.

vervangingswaarde: € 17.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-