Anthonij 'Anton' Mauve

Zaandam 1838-1888 Arnhem
Boer met schuit bij een melkbocht, olieverf op doek 40,5 x 64,0 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1870

literatuur: Nelly de Zwaan, 'Nederland uit de kunst: 365 dagen kijken en lezen', Warnsveld 2005, 5 jan. (met afb. in kleur); Saskia de Bodt, Michiel Plomp (red.), 'Anton Mauve 1838-1888', Bussum/Haarlem/Laren 2009, pag. 39, afb. 37 en pag. 209, cat.nr. 26)

tentoonstelling: Haarlem, Teylers Museum, 'Anton Mauve (1838-1888)', 15 sept. 2009-17 jan. 2010; Woerden, Stadsmuseum Woerden, 'Boeren van toen, De Haagse School in het Groene Hart rond 1900', 8 juni-10 nov. 2019.

Anton Mauve is een van de bekendste schilders van de Haagse School. Zijn opleiding kreeg hij bij de dierenschilders P.F. van Os en Wouterus Verschuur. Ook werkte hij enige tijd in Oosterbeek met P.J.C. Gabriel. Landschap en dieren combineert hij in zijn schilderijen. Na enige omzwervingen vestigde hij zich in 1871 in Den Haag, later in Laren, waar hij vooral de heide schilderde met wollige schapenkuddes vervloeiend in de zilvergrijze tonen van het landschap. Een van zijn meest geliefde plekjes was een even buiten Laren gelegen stuk woeste grond, later Mauvezand genoemd.

vervangingswaarde: € 38.000,-
bieden vanaf: € 19.000,-