Johannes 'Johan' Dijkstra

Groningen 1896-1978
Boerderij ‘De Groene Wierde’ bij Eekwerd, olieverf op doek 50,5 x 82,5 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1960

herkomst: In 1966 geschonken door de kunstenaar aan de ouders van de voorlaatste eigenaar.

Johan Dijkstra was een belangrijk Nederlands expressionist. Hij woonde en werkte in Groningen waar hij, samen met o.a. Jan Wiegers en Jan Altink, oprichter was van het schildersgezelschap De Ploeg. Zijn onderwerpen getuigen van een grote liefde voor het Groninger landschap. Ook schilderde hij portretten, en maakte hij expressieve schetsen van het leven op straat en in cafés. Onder invloed van de Duitse expressionist Kirchner werden na 1925 zijn kleurgebruik steeds gedurfder en zijn vormen vrijer.

vervangingswaarde: € 17.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-