Gerhard Arij Ludwig 'Morgenstjerne' Munthe

Düsseldorf (Duitsland) 1875-1927 Leiden
Bomschuit voor anker, olieverf op doek 62,9 x 96,4 cm, gesigneerd l.o.

literatuur: tent.cat. Katwijk, Katwijks Museum, 'G.A.L. 'Morgenstjerne' Munthe (1875-1927)', 1989, pag. 56, afb. 7; tent.cat. Katwijk, Katwijks Museum, 'Bomschuit in beeld', 2013, pag. 36, afb. 31 (in kleur).

tentoonstelling: Katwijk, Katwijks Museum, 'Bomschuit in beeld', 1 mei-14 sept. 2013.

Gerhard Munthe, Noor van afkomst, kreeg zijn opleiding aan de Academie van Düsseldorf, waar hij belangstelling opvatte voor het schilderen van strandgezichten. Na 1901 vestigde hij zich in het bij internationale schilders geliefde Hollandse vissersdorp Katwijk. Het bracht hem dicht bij de zee, het strand en het doen en laten van de vissersbevolking wat hem voortdurend stof tot schilderen leverde. Katwijk was een van de laatste vissersdorpen aan de Hollandse kust waar nog gevist werd vanaf het strand.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-