Willem Bastiaan Tholen

Amsterdam 1860-1931 Den Haag
Bomschuiten op het strand van Scheveningen, aquarel en gouache op papier 55,0 x 52,0 cm, gesigneerd l.o.

Willem Bastiaan Tholen was een leerling van onder anderen Paul Joseph Constantin Gabriel, wiens invloed zichtbaar is in de vroege landschappen die hij in de omgeving van Giethoorn en Kampen maakte. Daarna schilderde hij vooral portretten, bos-, stads- en strandgezichten in een losse schildertrant en kleurig helder palet. Na 1895 maakte Tholen met zijn Lemsteraak ‘Eudia’ zwerftochten over de Zuiderzee, Zeeuwse wateren en Hollandse rivieren. Uit die tijd stammen talloze haven- en watergezichten.

vervangingswaarde: € 17.000,-
bieden vanaf: € 8.800,-