Marinus Adrianus Koekkoek I

Middelburg 1807-1868 Amsterdam
Boslandschap met landvolk en ruiter, olieverf op doek 70,0 x 84,0 cm, gesigneerd r.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Marinus Adrianus was leerling van zijn vader J.H. Koekkoek. Aanvankelijk was hij huisschilder en dreef hij een schilderswinkel. In 1837 trok hij naar het Duitse Kleef om daar in de leer te gaan bij zijn broer Barend Cornelis. Zijn breed opgezette landschappen, voornamelijk zomertaferelen, zijn weids en open, de bosschages minder zwaar dan die in het werk van zijn broer. De kleine mens- en dierfiguurtjes in zijn landschappen illustreren het romantische idee om de grootsheid van de natuur te plaatsen tegenover de nietigheid van de mens.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-