Lodewijk Franciscus Hendrik 'Louis' Apol

Den Haag 1850-1936
Bospad in de sneeuw, olieverf op doek 50,1 x 70,3 cm, gesigneerd l.o.

Louis Apol, schilder van de Haagse School, vervaardigde vrijwel uitsluitend winterlandschappen en besneeuwde bosgezichten. Mensen spelen daarin een ondergeschikte, of zelfs geen enkele rol. Alle aandacht gaat uit naar de natuur. De mooiste (winter)landschappen vond de schilder in en rond Den Haag en in de buurt van Arnhem. Ook schilderde hij een aantal zomerse rivier- en heidegezichten. In 1880 reisde Apol mee met een expeditietocht op de poolschoener Willem Barentsz. naar Spitsbergen. Tijdens deze reis maakte hij vele tekeningen en aquarellen van het poolgebied.

verzekeringswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 16.500,-