David Adolphe Constant Artz

Den Haag 1837-1890
Breistertje in het duin, olieverf op doek 54,3 x 36,1 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

De Haagse-Schoolschilder D.A.C. Artz was in zijn tijd al beroemd om zijn prachtige, gevoelig geschilderde voorstellingen van het vissersleven in Scheveningen. In zijn keuze voor dit genre was hij sterk beïnvloed door Jozef Israels, met wij hij als jong schilder vriendschap had gesloten. In stilistisch opzicht was hij echter niet een navolger van Israels te noemen. Zijn manier van schilderen is minder atmosferisch, veel scherper van tekening en veel preciezer in detaillering. Alle belangrijke musea in Nederland bezitten werk van hem.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-