Franciscus Arnoldus 'Frans' Langeveld

Amsterdam 1877-1939 Laren (N.H.)
Brug in Amsterdam, olieverf op doek 40,5 x 61,0 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: collectie Douwe Egberts.

De geboren Amsterdammer Frans Langeveld studeerde scheikunde voordat hij zich geheel toelegde op het schilderen. Hij volgde lessen aan de Rijksnormaalschool in de hoofdstad en was daarna leerling van G.W. Dijsselhof. Aanvankelijk schilderde hij landschappen, veel Amsterdamse stadsgezichten en interieurs. Zijn werk is stevig, robuust en wat ruig van structuur. Zwoegende mensen, actie, beweging en het epische in de natuur trokken hem aan. Vanaf 1903 kwam hij regelmatig in Laren, waar hij zich vestigde en waar hij boereninterieurs met figuren schilderde. Daarbij was hij meer realist dan zijn artistieke collega’s.

vervangingswaarde: € 16.000,-
bieden vanaf: € 7.700,-