'Richard' Willi Bloos

Brühl (Duitsland) 1878-1957 Düsseldorf (Duitsland)
Café chantant, olieverf op doek 132,5 x 165,8 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 'Paris' 09

herkomst: part. bezit Frankrijk.

tentoonstelling: Zwolle, Stedelijk Museum, 'Muziek!', 8 nov. 2015-31 jan. 2016.

Richard Bloos, in 1878 geboren in Brühl, werd opgeleid tot schilder aan de beroemde kunstacademie van Düsseldorf. In 1906 trok hij naar Parijs, waar hij in kunstenaarskringen verkeerde van Montmartre en Montparnasse. Zijn kennismaking met het Franse impressionisme was van cruciaal belang voor zijn artistieke ontwikkeling. Acht jaar later keerde hij uiteindelijk weer terug naar Düsseldorf. In het werk van Bloos overheerst het mondaine Parijse stadsleven, dat hij vastlegde in figuren, portretten, genrevoorstellingen en stadsgezichten. Hij schilderde, liefst ‘en plein air’, boulevards, parken, markten, cafés, danshallen en concerten. Na zijn terugkeer in Duitsland bleven dit zijn meest geliefde onderwerpen. Hij is een van de bekendste vertegenwoordigers van de moderne Düsseldorfse School (na 1900).

vervangingswaarde: € 42.000,-
bieden vanaf: € 22.000,-