Emile Gastemans

Borgerhout (België) 1883-1956
Caféscène, olieverf op board 28,5 x 22,3 cm, gesigneerd l.b.

Het leven van de Belgische schilder, aquarellist en lithograaf Emile Gastemans speelde zich grotendeels af in Antwerpen. Hij volgde er korte tijd lessen op de academie en was actief in de traditioneel getinte kunstenaarsvereniging ‘Als Ik Kan’. Zijn onderwerpen vond deze schilder in het harde leven langs de Schelde: de sjouwers, de kroegen, de meisjes van plezier. Na de Eerste Wereldoorlog reist hij frequent naar Zuid-Spanje, wat zijn thematiek sterk beïnvloedt. De onderwerpen worden luchtiger, zijn stijl benadert die van de Franse impressionisten. Als lithograaf werkte Gastemans mee aan publicaties, waaronder de historische roman ‘Le Réformateur d’ Anvers’.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.300,-