Joseph Antoon 'Anton' Rooskens

Horst 1906-1976 Amsterdam
Cambrium, olieverf op jute 38,5 x 46,5 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '58

annotatie: verso: 'Cambrium'

herkomst: Stichting Beeldende Kunst, Amsterdam, inv.nr.135-2, prijs fl. 800.

Het geologisch tijdvak Cambrium is het onderste systeem of de vroegste periode van de era Paleozoïcum. Het volgt op de periode Ediacarium en wordt gevolgd door het Ordovicium. Het Cambrium is het oudste systeem waarin op grote schaal grote, goed herkenbare meercellige fossielen worden gevonden.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 9.500,-