Wilhelmus Hendrikus Marie 'Wilm' Wouters

Den Haag 1887-1957 Amsterdam
Chrysanten, olieverf op doek 65,1 x 53,0 cm, gesigneerd r.o.

tentoonstelling: Volendam, Volendams Museum, 'Willem Wouters schildert Volendam', 15 maart t/m 15 nov. 2015.

Wilm Wouters’ artistieke carrière begon relatief laat. De Hagenaar was zeeman en diamantbewerker voordat hij zich omstreeks 1907 inschreef op de Amsterdamse Rijksacademie. In die tijd had hij zijn atelier in De Pijp, waar hij een regelmatige bezoeker was van de vermaarde Jan-Steenzolder van Leo Gestel. De figuratieve stijl die Wouters op de academie had geleerd zette hij voort toen hij tussen 1915 en 1928 in Volendam woonde, waar hij interieurs en figuren schilderde. Hij trouwde er met een van de dochters van de hotelhouder Leendert Spaander. In de jaren twintig schilderde Wouters in Amsterdam korte tijd realistische stillevens en bloemen. Daarna legde hij zich vooral toe op figuren en portretten.

vervangingswaarde: € 3.500,-
bieden vanaf: € 1.800,-