August Specht

Lauffen am Neckar (Duitsland) 1849-1923 Stuttgart (Duitsland)
Circus bij het slot, Stuttgart, krijt en gouache op papier 32,6 x 26,7 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

August Specht behoorde in Duitsland tot de belangrijkste dierschilders van zijn tijd. Vooral zijn deskundigheid op het gebied van exotische dieren was groot en met verschillende publicaties droeg hij bij aan de verspreiding van kennis over uitheemse diersoorten. Zo publiceerde hij ‘Specht’s Tierbilder-Buch’ (1898) en verzorgde hij samen met zijn broer Friedrich de illustraties van het door Charles Darwin geprezen ‘Brehms Tierleben’ (1876-1879). Specht was daarnaast ook een geliefd schilder van landschappen en vrolijke genrevoorstellingen waarin allerlei inheemse (paarden, konijnen) of uitheemse (apen, beren, olifanten) dieren het centrale motief vormen.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 6.500,-
bieden vanaf: € 3.000,-