'Willem' Frans Karel Hussem

Rotterdam 1900-1974 Den Haag
Compositie 1959, olieverf op doek 80,4 x 100,2 cm, gesigneerd verso en verso gedateerd '59

De Haagse dichter-kunstenaar Willem Hussem schilderde aanvankelijk naturalistische landschappen en stillevens. Tijdens een verblijf in Frankrijk van 1933 tot 1936 ontmoet hij Picasso en maakt kennis met uitheemse kunst. Vanaf die tijd staat zijn werk in het teken van abstractie en experiment. Vanaf de jaren 50 is kalligrafie een belangrijke bron van inspiratie. Dit resulteert eerst in vrije, expressieve vormen en daarna, in de jaren 60, in uitgebalanceerde composities van lijnen, kleuren en vormen op een monochrome ondergrond. Hussem was lid en spil van de Haagse Posthoorn Groep. In 1949 sloot hij zich aan bij Vrij Beelden en in 1960 werd hij lid van de Haagse schildersgroep Fugare, waarvan de leden zich keerden tegen de ‘toevalligheid’ van het abstracte expressionisme van o.a. de Cobra-groep. Artistiek gezien beleefde Hussem zijn vruchtbaarste jaren aan het einde van de jaren 50 en in de jaren 60.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 6.800,-