Gerardus Johannes 'Gerard' Schäperkötter

Amsterdam 1914-2006 Amstelveen
Compositie, olieverf op doek 120,0 x 100,0 cm, gesigneerd l.b. en gedateerd 2000

Gerard Schäperkötter was van huis uit grafisch ontwerper en koos in 1914 voor de vrije schilderkunst. Zijn benadering van het medium was spontaan en vrij en leidde, na een figuratieve aanlooptijd, in de jaren 60 en 70 tot krachtige composities. Deze doen in hun balanceren tussen abstractie en figuratie enigszins denken aan de lyrisch-abstracte kunst van de Ecole de Paris. De schilder creëerde vanuit zijn herinnering en verbeelding een nieuwe werkelijkheid, die hij vaak uitwerkte in thema’s als stranden, muren of tuinen.

vervangingswaarde: € 3.000,-
bieden vanaf: € 1.200,-