Jacob 'Jaap' Nanninga

Winschoten 1904-1962 Den Haag
Compositie, olieverf op doek 35,2 x 45,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '50

De Haagse schilder Jaap Nanninga behoorde tot de schilders die pas na de Tweede Wereldoorlog de stap maakten van figuratief naar abstract. Van invloed op zijn ontwikkeling was onder andere het abstracte werk van Geer van Velde, die hij in 1946 in Zuid-Frankrijk ontmoette. Nanninga bouwde zijn composities op uit vormen die hij intuïtief op het doek zette.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-