'Karel' Hendrik Wiggers

Den Haag 1916-1989
Compositie II, olieverf op paneel 79,0 x 79,0 cm, gesigneerd r.o. en verso gedateerd '88

annotatie: verso: 'Karel Wiggers, Compositie II '88'

In een figuratieve, vaak (naïef-)realistische stijl schilderde de Hagenaar Karel Wiggers gevarieerde onderwerpen als portretten, stillevens, landschappen, figuurstukken en boereninterieurs. Ook maakte hij een enkele keer een abstracte compositie. Wiggers werd opgeleid aan de Koninklijke Academie in Den Haag, met onder andere Sierk Schröder (1903-2002) als docent, en aan de academie in München, waar Constantin Gerhardinger (1888-1970) een van zijn leermeesters was. De kunstenaar woonde en werkte het grootste deel van zijn leven in zijn geboortestad Den Haag, maar verbleef ook enige tijd in het buitenland, o.a. in München en Parijs. Hij was lid van de kunstenaarsgenootschappen St.-Lucas in Amsterdam en de Haagse Kunstkring en Pulchri Studio in Den Haag.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-