'Theo' Wilhelm Wolvecamp

Hengelo 1925-1992 Amsterdam
Compositie in Blauw, olieverf op doek 74,4 x 79,7 cm, gesigneerd verso en te dateren ca. 1949

annotatie: verso: 'Compositie in Blauw, Amsterdam'

literatuur: tent.cat. Amstelveen, Cobra Museum voor Moderne Kunst, 'Miró & CoBrA – Experimenteel Spel', 2015, afb. pag. 80; tent.cat. Bratislava, Danubiana Meulensteen Art Museum, 'European Stars – Miró & CoBrA', 2016, afb. pag. 308.

tentoonstelling: Amstelveen, Cobra Museum voor Moderne Kunst, 'Miró & CoBrA – Experimenteel Spel', 9 okt. 2015-31 jan. 2016; Bratislava, Slowakije, Danubiana Meulensteen Art Museum, 'European Stars – Miró & CoBrA', 2 juli-13 nov. 2016.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog begon Theo Wolvecamp te schilderen en vanaf 1945 bezocht hij de kunstacademie in Arnhem. In die periode hielden het Duitse en Vlaamse expressionisme hem sterk bezig. In 1947 stopte hij met zijn studie en trok naar Amsterdam. Daar ontwikkelde hij een eigen, abstracte beeldtaal. In 1948 was hij mede-oprichter van de Nederlandse Experimentele Groep en nam hij deel aan CoBrA-tentoonstellingen. Anders dan vele van zijn CoBrA-collega’s zocht hij niet de publiciteit, waardoor hij bij het grote publiek minder bekend is geworden.

vervangingswaarde: € 60.000,-
bieden vanaf: € 35.000,-