'Theo' Wilhelm Wolvecamp

Hengelo 1925-1992 Amsterdam
Compositie, olieverf op doek 55,3 x 70,0 cm, gesigneerd verso

annotatie: verso: 'Compositie 12'

herkomst: rechtstreeks gekocht van de kunstenaar door de vorige eigenaar.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog begon Theo Wolvecamp te schilderen en vanaf 1945 bezocht hij de kunstacademie in Arnhem. In die periode hielden het Duitse en Vlaamse expressionisme hem sterk bezig. In 1947 stopte hij met zijn studie en trok naar Amsterdam. Daar ontwikkelde hij een eigen, abstracte beeldtaal. In 1948 was hij mede-oprichter van de Nederlandse Experimentele Groep en nam hij deel aan Cobra-tentoonstellingen. Anders dan vele van zijn Cobra-collega’s zocht hij niet de publiciteit, waardoor hij bij het grote publiek minder bekend is geworden.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-