Siegfried Reich an der Stolpe

Stolp (Duitsland; nu Slupsk (Polen)) 1912-2001 Altea (Spanje)
Compositie, gemengde techniek op formica 20,7 x 29,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '57

herkomst: Klaus Kramer Gallery, Altea, Spanje.

Het oeuvre van Siegfried Reich an der Stolpe toont een variatie aan stijlen. In de jaren 30 studeerde de kunstenaar in Berlijn, waar hij beïnvloed werd door het werk van twee belangrijke expressionisten: Max Pechstein en Karl Schmidt-Rottluff. Daarna volgde een periode waarin surrealistische schilderijen ontstaan, maar ook de eerste abstracte werken. Na de oorlog wilde Reich an der Stolpe artistiek een nieuw begin maken en zocht hij naar een nieuwe, niet bestaande beeldtaal. De Cobragroep zag verwantschap met hun werk en nodigde Reich an der Stolpe in 1951 uit voor een gezamenlijke tentoonstelling in Luik. In de jaren 60 verhuisde de kunstenaar naar Altea in Spanje; hier bleef hij schilderen, met het abstract expressionisme als hoofdstroom in zijn werk.

vervangingswaarde: € 1.800,-
bieden vanaf: € 800,-