Stefano Novo

Cavarzere (Italië) 1862-1927 Padua (Italië)
Dagdromen, olieverf op paneel 39,8 x 19,5 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

De Italiaan Stefano Novo muntte uit in het schilderen van aantrekkelijke Venetiaanse schonen, dagdromend, bloemen verkopend of uitkijkend over de straten van de stad vanaf hun balkon. Ook schilderde hij gezichten ofwel ‘vedute’ van de stad, zoals het San Marcoplein, de Rialtobrug en de gondels in de lagune. Daarmee behoort zijn werk tot het zogenaamde Venetiaanse genre, dat in de 19e eeuw door de opkomst van het toerisme in Europa bijzonder populair was. Novo werd geboren in Cavarzere en bezocht de academie van Venetië als leerling van de genreschilders Pompeo Molmenti en Eugène de Blaas.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-