Gerben 'Germ' de Jong

Sint Jacobiparochie 1886-1967 Overveen
Dahlia’s in blauwe vaas, olieverf op doek 65,7 x 81,2 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1936

Germ de Jong behoort tot de groep Nederlandse schilders die in de jaren 20 voor korte of langere periode werkten in Parijs. Aanvankelijk schilderde hij vooral landschappen in een donker palet. In Parijs wordt zijn werk fors, raak, en vooral kleurig. Het liefst schildert hij stadsgezichten, die in hun voorkeur voor rechte huizenblokken, schuttingen en blinde muren het streven naar een zekere abstracte ordening verraden. Teruggekomen in Nederland (1933) vestigt De Jong zich in Schoorl bij Bergen, waar hij zich vanaf die tijd vooral bezighoudt met, wat rustig zijn specialiteit genoemd mag worden: het bloemstilleven. Het zijn veelal bonte boeketten opgezet in een spontane penseelstreek in volle, bloeiende kleuren. Ze bezorgden hem erkenning, publiciteit en in 1956 een overzichtstentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Germ de Jong maakte veel reizen o.a. naar Duitsland, Italië, Spanje en Noord-Afrika.

vervangingswaarde: € 8.000,-
bieden vanaf: € 3.600,-