Josef Albers

Bottrop (Duitsland) 1888-1976 New Haven CT (Verenigde Staten)
Day + Night IV, zeefdruk op papier 47,0 x 51,5 cm, gesigneerd r.o. in potlood en gedateerd in potlood 1963

annotatie: l.o. in potlood: 'Day + Night IV 9/20'

De in 1880 geboren Duits-Amerikaanse schilder Josef Albers studeerde in Berlijn, Essen, München en aan het beroemde Bauhaus instituut in Weimar (vanaf 1920), waar hij vijf jaar later leraar werd. In 1933 emigreerde Albers naar de Verenigde Staten. Als docent aan het Black Mountain College – met als studenten Willem de Kooning, Robert Rauschenberg en Robert Motherwell – en als directeur van de Yale School of Art (1950-1958) sloeg hij een brug tussen de geometrische abstractie en Post Painterly Abstraction. Ook hadden zijn werk en theorieën invloed op de ontwikkeling van de Op Art. Het bekendst werd Albers met zijn ‘Hommage to the Square’, een serie schilderijen en litho’s, waarmee hij in 1949 begon. Centraal hierin stond de esthetische ervaring die wordt opgeroepen door de interactie van tegen elkaar geplaatste kleuren, in de vorm van vierkanten in allerlei variaties.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-