Felicien Bobeldijk

Koog aan de Zaan 1876-1964 Amsterdam
De Geldersekade vanaf de Bantammerbrug, Amsterdam, aquarel op papier 43,6 x 64,4 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1917

herkomst: Kunsthandel Caramelli & Tessaro, Amsterdam; coll. W. Oosten jr.

Felicien Bobeldijk werd geboren in Koog aan de Zaan, kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam en vestigde zich na enige omzwervingen in 1912 definitief in deze stad. Hij werd er een veelgevraagd portretschilder, vooral nadat hij een serie getekende portretten van kunstenaars verzorgde voor de ‘Groene Amsterdammer’. Daarnaast tekende en schilderde hij Amsterdamse stadsgezichten, kleurige bloemstillevens en een enkel strandgezicht met vissers.

vervangingswaarde: € 19.000,-
bieden vanaf: € 8.900,-