'Jacques' François Joseph Carabain

Amsterdam 1834-1933 Schaarbeek (België)
De gouden bruiloft, olieverf op doek 96,2 x 76,2 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1861

herkomst: part. bezit België.

De in Amsterdam geboren Jacques François Joseph Carabain schilderde romantische stads- en dorpsgezichten, landschappen en riviergezichten. Zijn opleiding kreeg hij op de tekenacademie in Amsterdam, onder anderen van de figuur- en historieschilder Valentijn Bing. Dit is terug te zien in de manier waarop hij de figuren in zijn schilderijen zorgvuldig, en met aandacht voor details uitwerkte. Carabain hield van reizen. Hij bezocht meerdere malen Italië, Frankrijk, Oostenrijk en Duitsland en schilderde ook Zuid-Franse en Italiaanse kustgezichten. Omstreeks 1880 vestigde de schilder zich in Brussel, waar hij tot zijn dood bleef wonen en werken.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 16.000,-