Johan 'Mari' Henri ten Kate

Den Haag 1831-1910 Driebergen
De hinderlaag, aquarel op papier 37,0 x 52,0 cm, gesigneerd l.o.

Mari ten Kate specialiseerde zich in het schilderen van figuurstukken, vaak met spelende kinderen. Als rechtgeaard romanticus idealiseerde hij hun natuurlijke eenvoud en deugdzaamheid, evenals het simpele bestaan van boeren en vissers. Zijn lieflijke tafereeltjes stonden vaak ver af van de 19e-eeuwse werkelijkheid, toen deze bevolkingsgroepen doorgaans een hard en armzalig bestaan leidden. Mari ten Kate was leerling van zijn broer, de genreschilder H.F.C. ten Kate.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-