Petrus Gerardus Vertin

Den Haag 1819-1893
De hoek Dijk/Sint Janstraat in Enkhuizen, olieverf op paneel 17,5 x 24,5 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Verenigde Staten.

Petrus Gerardus Vertin kreeg zijn opleiding aan de academie van Den Haag waardoor zijn werk gerekend wordt tot de Haagse romantiek. Hij schilderde Hollandse stadsgezichten en straatjes in zomer en winter. Deze liet hij zo nu en dan stofferen door zijn vrienden Charles Rochussen, J.F. Hoppenbrouwers en S.L. Verveer. Soms is zijn werk topografisch, maar meestal koos Vertin voor fantasiebeelden. In zijn wintergezichten besteedde hij veel aandacht aan de weerkaatsing van het licht op besneeuwde daken, kozijnen en stoepen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-