'Johanna' Catherina Maria Larij

Dordrecht 1881-1941
De huwelijksinzegening, olieverf op paneel 31,3 x 22,0 cm, gesigneerd r.o. met initialen

Johanna Larij kwam uit een bekende Dordtse kunstenaarsfamilie. Haar vader was de schilder Jan Larij, Roland Larij was haar oom. Het artistieke talent van Johanna werd al vroeg herkend en gestimuleerd. Rond 1900 bezocht ze de academie in Den Haag. Daarna woonde en werkte ze in Dordrecht. Haar voorkeur ging uit naar het schilderen van stillevens en bloemen. Ook zijn er landschappen van haar bekend en enkele genretaferelen, die getuigen van een goed observatievermogen. Johanna Larij was lid van Pictura in Dordrecht en nam regelmatig deel aan exposities.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.800,-