Heinrich Hermanns

Düsseldorf (Duitsland) 1862-1942
De Prinsengracht in Amsterdam bij regen, olieverf op doek 55,8 x 70,7 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '90

herkomst: part. bezit Duitsland.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Net als zijn tijdgenoten van de ‘Düsseldorfer Malerschule’ voelde Henrich Hermanns zich sterk aangetrokken tot het impressionisme. Hij reisde veel door Europa, bezocht meermalen Katwijk en schilderde bij die gelegenheden ook stadsgezichten en bloemenmarkten van Amsterdam en Dordrecht. Ook zijn geboortestad bracht hem kleurige en levendige motieven. Na 1900 wordt zijn coloriet uitgesproken en streeft hij in zijn stadsgezichten steeds meer naar de uitbeelding van licht en atmosfeer.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.200,-