Eugenius Antonius Maria 'Eugène' Brands

Amsterdam 1913-2002
De roofvogels, gouache op papier 40,0 x 43,5 cm, gesigneerd r.b. en gedateerd 11.56

annotatie: verso: 'de roofvogels, 27 november '56-1, Brands'

herkomst: Galerie Collection d'Art, Amsterdam, aldaar verworven ca. 1980, daarna door vererving in bezit gekomen van de vorige eigenaar.

In de tijd dat Appel en Constant nog op de academie zaten, maakte Brands al surrealistische tekeningen in inkt op papier, die door middel van vloeien, vlekken en spatten als willekeurig ontstonden. In 1946 nam hij deel aan de tentoonstelling ‘Jonge Schilders’ in het Stedelijk Museum. Mede-exposanten Appel, Corneille en Rooskens betrokken hem daarna bij de Nederlandse Experimentele Groep, waaruit in 1948 de CoBrA-beweging ontstond. Wat deze schilders bond was een heftig verlangen naar een vrije, spontane uitdrukkingswijze. Na een periode van CoBrA-motieven als fabelwezens en vissen, werkte Brands na 1961 in een stijl die men lyrisch-abstract noemt, met grote vlakken kleur die uit een wattige substantie lijken te bestaan.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 9.000,-
bieden vanaf: € 4.800,-